בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"כל מוצבי צד"ל בידי החיזבאללה" 

"כל מוצבי צד"ל בידי החיזבאללה"

 
 
חדשות נענע 

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי כל מוצבי צד"ל ננטשו והחיזבאללה שולט בהם כעת, לידיעה אין אישור ממקורות אחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי החיזבאללה השתלטו על אחרון המוצבים של צד"ל, כך מדווחת סוכנות רויטרס, אך לידיעה אין אישור ממקורות נוספים. בגזרה המזרחית הסגירו עצמם עשרות חיילי צד"ל לידי צבא לבנון בכפרים חצביא וחאים.

בשעות הצהרים הורה צה"ל לתושבי הצפון לחזור למקלטים לאחר שמזכ``ל החיזבאללה איים בצהרים בירי קטיושות ולאחר שמספר אזרחים לבנונים נפגעו מאש צה"ל.

אלוף פיקוד הצפון, גבי אשכנזי, אמר היום (שלישי) אחר הצהרים שחילופי אש היום בגזרה המערבית נהרגו מספר מחבלי חיזבאללה.אשכנזי שב ואמר כי מדינת ישראל תקלוט כל איש צד"ל שיבקש להגיע לתחומה. בשער פאטמה שבמטולה הגיעו מאות אנשים המבקשים להיכנס לארץ. כ-600,1 פליטים כבר נכנסו לאשטח ישראל והועברו לקליטה בחוף אמנון בכינרת.

שיירה של כלי רכב ואזרחים לבנונים, שביניהם צעדו גם פעילי חיזבאללה, עשתה דרכה היום (שלישי) אחר הצהרים לעבר מוצב כרכום של צה"ל, המוצב האחרון של צה"ל בגזרה המערבית של רצועת הביטחון. הצועדים עשו דרכם בדרכים המשמשות את צה"ל ומרוחקות רק כ-800 מטרים מקו הגבול.

חיילי צה"ל קראו לצועדים לעצור ולאחר שאלה לא שהו לדרישה פתחו לעברם החיילים באש. טנקים ומסוקי קרב ירו גם הם על מנת לעצור את השיירה. לפחות שלושה כלי רכב נפגעו. סוכנויות הידיעות מדווחות כי אזרח לבנוני נהרג בתקרית, לכוחות צה"ל לא היו נפגעים.

אחר הצהרים תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מטרות מחבלים באזור סוג`וד וקליעה בגזרה המזרחית, כל המטוסים שבו בשלום לישראל.

כל האסירים שהיו כלואים בכלא אל חיאם שוחררו. חיילי צד"ל ששמרו עליהם ברחו לאחר שהמוני אזרחים צבאו על שערי הכלא. לפי הערכות היו כלואים בכלא הנודע לשמצה כ-140 אסירים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by