בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושלמה הנסיגה - החיילים שבו הביתה 

הושלמה הנסיגה - החיילים שבו הביתה

 
 
חדשות נענע

22 שנים של שהות צה"ל בדרום לבנון הסתיימו לפנות בוקר. מופז: אם יהיה ניסיון לפגוע בתושבי הצפון או בחיילי צה"ל, נפגע בכל גורמי הכוח בלבנון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרון חיילי צה"ל בלבנון עזב לפנות בוקר (רביעי) את אדמת לבנון, שגבתה מחיר דמים של למעלה מ- 950 חיילים ב-22 שנות שהות צה"ל באזור וב-18 השנים שחלפו מאז פרוץ מבצע שלום הגליל. סך הכל פונו תשעה מוצבים, בהם מוצב הבופור ומרג` עיון. יחידות ההנדסה של צה"ל פוצצו את המוצבים המפונים.

הנסיגה הושלמה סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר והטנק הישראלי האחרון לצאת את לבנון חצה את שער פאטמה בשעה שש וארבעים, כך מדווחת סוכנות הידיעות איי.פי. אמצעי תקשורת בלבנון דיווחו על גיחות של מטוסי חיל האוויר בשמי לבנון.

במסיבת עיתונאים לסיכום מבצע הנסיגה היום (רביעי) בצהריים, אמר הרמטכ"ל, רא"ל שאול מופז, כי "כוחות צה"ל פעלו במהלך הלילה בתיאום מלא, תוך סיכול כל פגיעה בכוחות צה"ל השבים חזרה הביתה. במהלך המבצע, היכן שהיה צריך להפגין איפוק - הפגנו איפוק. היכן שהיה צריך להגיב - הגבנו. היכן שהיה צריך להכות בעוצמה - הכינו בעוצמה. אין נסיגות קלות, בוודאי כשיש אוייב. אבל ניסיונות החזיבאללה בימים האחרונים לא צלחו".

"צה"ל תיכנן את המבצע הזה במשך חודשים ארוכים, כשהמטרות היו: ביטחון לכוחותינו בעת היציאה תוך מימוש החלטת הממשלה לצאת מאזור הביטחון; מוכנות מבעוד מועד לכל תאריך אפשרי והכנת הכוחות לכל התרחישים; לבצע את היציאה מאזור הביטחון במהלך אחד; ולבסוף - לבצע פעולה נחושב עם עוצמה מול כל איום שיתעורר בשטח במהלך יציאתנו. חיילי צה"ל יצאו מאזור הביטחון ללא שריטה. את צה"ל צריך לבדוק לפי התוצאות ואלה התוצאות".

 
"לתושבי הצפון נאמר את הדברים הבאים: נמשיך לעשות כל מאמץ לשמור את ביטחונכם. אנחנו רואים בכם מקור כוח למילוי משימותינו. אם יהיה ניסיון לפגוע בתושבי הצפון או בחיילי צה"ל בגבול הצפון, נפגע בכל גורמי הכוח בלבנון - כולל מטרות סוריות בלבנון".

גם ראש הממשלה אהוד ברק שב והזהיר כי ישראל תגיב בחריפות כלפי כל מי שינסה לפגוע בריבונותה, אזרחיה או חייליה. במכתב לקופי אנאן האשים ברק את סוריה שעשתה ככל שביכולתה על-מנת לחבל בנסיגת צה"ל בלבנון.

בסביבות השעה 11 בבוקר הורשו תושבי הצפון לצאת מן המקלטים, אחרי שבילו בתוכם גם הלילה.

השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי אמר בראיון לקול ישראל כי ישראל ולבנון חוזרות לנורמליות - ולמצב עליו חלמנו 20 שנה. כשנשאל על התבטאויותיו של נסראללה, לפיהן, החיזבאללה ימשיך במאבקו, אמר בן עמי כי אותו מעניין מה נסראללה יעשה ולא מה יאמר.

חבר הכנסת סילבן שלום אמר לקול ישראל כי "כולנו שמחים (על היציאה מלבנון), אך יש חשש כי אין מדובר בפתרון שלם".

500 פליטים חצו הלילה את הגבול והעלו את מספר חיילי צד"ל ובני משפחותיהם שחצו את הגבול
לכ-0,300.

לפנות ערב הגיעו קבוצה של אנשי חיזבאללה חמושים אל מול שער פאטמה במטולה. אנשי החיזבאללה נופפו בדגלי חיזבאללה. לא נרשמו חילופי אש בינם לבין חיילי צה"ל.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by