בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תיק ויצמן נסגר מחוסר ראיות והתיישנות 

תיק ויצמן נסגר מחוסר ראיות והתיישנות

 
 
חדשות נענע 

בדו"ח שפורסם מותחים היועץ המשפטי ופרקליטת המדינה ביקורת על ויצמן. ויצמן ופרקליטיו הביעו שביעות רצון מההחלטה לסגור את התיק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה החליטו לסגור את התיק נגד נשיא המדינה, עזר ויצמן, מחוסר ראיות והתיישנות. השניים הדגישו כי אין מדובר בחוות דעת "חיובית", אלא שעלו חשדות אך לא נמצאו מספיק ראיות להעמיד את הנשיא לדין פלילי.

בהחלטה המנומקת שפרסמו היועץ המשפטי, אלייקים רובינשטין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל, נמתחת ביקורת על התנהגותו של ויצמן בפרשה. "הייתה אי תקינות ברורה בקבלת הכספים ובאי הדיווח על קבלתם", נכתב בהחלטה.

בחשד לעבירת שוחד בקבלת הכספים מאדוראד סרוסי ורמי אונגר - לא נמצאו ראיות המספיקות להעמדה לדין פלילי שקבלת הכספים קשורה לאיזה מתפקידיו הציבוריים של ויצמן.

בחשד להפרת אמונים על אי דיווח על קבלת הכספים - אין ראיות להוכחתה של עבירה זו והיא נמצאת בתחום "האפור" שאינו פלילי . זאת בניגוד לקביעת המשטרה שיש תשתית ראייתית לעבירה זו אך חלה עליה התיישנות.

בחשד לקבלת מתנות שלא על פי חוק שירות הציבור - המתנות שקיבל ויצמן לא נופלות בגדר האיסורים בחוק.

פרקליטת המדינה עדנה ארבל אמרה במסיבת העתונאים, שבעת בחינת חומר הראיות השתדלה הפרקליטות להיזהר בכבוד הנשיא כאדם ובכבוד מוסד הנשיאות.

נשיא המדינה אמר בצהרים, כי הוא מרוצה מהחלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגדו. ויצמן, שקיבל לידיו את הדו"ח המלא לפני הצהרים, סירב להגיב מעבר לכך. מגלי צה"ל נמסר כי פרקליטי הנשיא הביעו סיפוק מהחלטת הפרקליטות.

במערכת הפוליטית כבר נשמעות, מימין ומשמאל, קריאות לנשיא ויצמן לפרוש משום שהדו"ח מטיל כתם על מוסד הנשיאות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by