בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקני אישר את הסכם הסחר עם סין 

בית הנבחרים האמריקני אישר את הסכם הסחר עם סין

 
 
חדשות ביזנס פורטל 

נשיא ארצות הברית רשם לעצמו הישג היסטורי באישור ההסכם, שעשוי להביא לשינוי ביחסי ארצות הברית - סין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שדולה רחבה בראשותו של ממשל קלינטון שכללה את נציגי התעשיה והחקלאות, בשיתוף נציגי שתי המפלגות, דחפה את בית הנבחרים האמריקאי לאשר אתמול (רביעי) ברוב של 237 מול 197 את ההחלטה להעניק לסין מעמד קבוע של שותפת סחר רגילה עם ארה``ב. הצעד הבא הוא אישור ההחלטה בסנאט בחודש הבא, שם צפויה ההחלטה לעבור בקלות.

השדולה העסקית שדחפה להעברת ההסכם כללה חברות כמו מוטורולה, אינטל, מיקרוסופט, סיטיגרופ, ווירפול, ג`נרל מוטורס ועוד, אשר השקיעו מליוני דולרים במסע פירסום ענק התומך בהסכם.

ההחלטה תעניק לסין מעמד קבוע של יחסי מסחר נורמליים עם ארה"ב ובכך תקבל סין תנאי מסחר דומים לרוב המדינות. עד היום החליט הקונגרס בכל שנה מחדש על סטטוס הסחר של סין, באירוע שבמקרים רבים הפך למסע ביקורת חריף על זכויות האדם וחופש הדת בסין. בתמורה לכך, תוריד סין את מגבלות הסחר בהם נתקלו היצואנים האמריקאים, ותפתח את המשק הסיני להשקעות אמריקאיות. כמו כן, סולל הסכם זה את כניסתה של סין לארגון הסחר העולמי.

בין המרוויחים הגדולים מההסכם יהיו יצרני המכוניות, חברות השירותים הפיננסיים, וחברות הטלקומוניקציה, אמרו כלכלנים. לאחר שבשבוע שעבר הושג הסכם סחר בין האיחוד האירופי וסין, ארה"ב לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור. אי העברת ההסכם תביא לפגיעה קשה בתחרותיות וברווחיות הפוטנציאלית של חברות אמריקאיות, הם הסבירו.

על פי ההסכם תוריד סין מכסים על מוצרים המיובאים מארה"ב. המכסים על מכוניות ירדו מ-%80-%100 ל-%25 בלבד עד 2006, ומכסות היבוא ייעלמו. בנקים אמריקאים יורשו לפתוח סניפים בסין בעוד שנתיים וחברות אמריקאיות יורשו להחזיק עד %50 מחברות טלקום סיניות. כמו כן, תפחית סין את המכסים על תירס, סויה, כותנה וגידולים אחרים, ובמקביל להפחית את הסובסידיות לחקלאים המקומיים. בסך הכל, המכסים על מוצרי חקלאות ירדו מ-%31 ל-%18 עד 2004.

הנשיא קלינטון, הביע שביעות רצון רבה מקבלת ההחלטה בבית הנבחרים, החלטה אשר הוא רואה בה אחד מהשגיו הגדולים ואשר הייתה מפגן נוסף של כוחו הפוליטי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by