בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: נמנע כל תירוץ שיאפשר לאסד לעודד את התקפות החיזבאללה 

ברק: נמנע כל תירוץ שיאפשר לאסד לעודד את התקפות החיזבאללה

 
 
חדשות נענע 

עיתוני סוריה: דלת השלום עוד פתוחה. אמש פינה צה"ל את מוצב אסטרא שברכס הר דוב על אף שהפינוי לא נדרש לישראל כדי לעמוד בדרישות החלטת 425, ממשלת לבנון ממשיכה לדרוש את פינוי כל חוות שבעא ואת שחרור האסירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש בשעות הערב פינה צה"ל את מוצב אסטרא ברכס הר דוב עפ"י הוראת ראש הממשלה פוצצו חבלנים את המוצב. מספר מוצבים הוקמו ברכס הר דוב מעבר לגבול הבינלאומי לאחר 67, אך לטענת ישראל מדובר בשטח סורי שאין חובה לפנותו במסגרת נסיגה מדרום לבנון.

האו"ם קיבל את טענות ישראל וקבע כי אכן מדובר בטריטוריה סורית וכי ישראל לא חייבת לסגת מהשטח כדי לעמוד בדרישות החלטה 425, אולם ממשלת לבנון והחיזבאללה אינן מקבלות את החלטת האו"ם וטוענות כי עד שישראל לא תסוג גם מחוות שבעא הן לא יכירו בנסיגה מלאה.

במערכת הביטחון העריכו כי המוצבים בהר דוב ימשיכו להוות מוקד חיכוך עם החיזבאללה, שעלול לנצל את השהות במוצבים להתקפות על ישראל, ועל כן התקבלה ההחלטה לפנות את מוצב אסטרא ולהעביר ציוד רגיש שהיה בו למוצב אחר. עיתון `הארץ` מדווח הבוקר, חמישי, כי מלשכת ראש הממשלה נמסר כי המוצב פונה בהתאם לסיכום עם האו"ם.

ישראל שוקלת את פינוי כל חוות שבעא שנכבשו מסוריה ב67, הלילה אמר ראש הממשלה אהוד ברק למנהיגים צרפתים כי הוא מתכנן לפעול בעתיד הקרוב כדי להסיר כל תרוץ שיאפשר לנשיא אסד לעודד את התקפות החיזבאללה על ישראל.


בתוך כך נשמע הבוקר מסר מפויס מסוריה כלפי ישראל.

מגלי צה"ל נמסר כי במאמר המערכת של העיתון הרשמי "א-ת`אורה" נכתב כי הדלת לשלום בין סוריה לבין ישראל עדיין פתוחה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by