בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
בג"ץ על תחקיר ההתעללות ב-"אדום אדום": "מזעזע, קשה לצפייה" 

בג"ץ על תחקיר ההתעללות ב-"אדום אדום": "מזעזע, קשה לצפייה"

 
בארץ |
 

פרשת ההתעללות בבעלי חיים בבית המטבחיים של חברת תנובה הגיעה לבג"ץ. בעתירה שהגישו ארגונים למען בעלי חיים, נכתב כי משרד החקלאות כשל בטיפולו בפרשה שנחשפה לפני 4 חודשים בכלבוטק. נציגי המשרד טוענים כי נקטו פעולות יזומות רבות. המשנה לנשיא העליון, מרים נאור: "אי אפשר לעבור על כך לסדר היום". השופטים הורו לפרקליטות לעדכן תוך חודש בהתקדמות החקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

היום (רביעי) התקיים דיון בבג"ץ בעתירת עמותות "אנונימוס" ו-"תנו לחיות לחיות" בפרשת ההתעללות בבעלי-חיים בבית המטבחיים של "אדום אדום", שנחשפה בתחקיר כלבוטק בחודש דצמבר האחרון. במהלך הדיון צפו השופטים מרים נאור, נועם סולברג ויורם דנציגר בקטע מהתחקיר והזדעזעו מיחסם של העובדים במשחטה.

 

"הסרט מזעזע, קשה לצפות בו. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום", אמרה המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופטת נאור, "העיניים רואות את אשר הן רואות וקשה להתעלם מזה". בתום הדיון הורו השופטים לפרקליטות לעדכן אותם בתוך 30 יום בהתפתחות החקירה הפלילית.

 

 
חשמול עגל בבית המטבחיים של תנובה
 חשמול עגל בבית המטבחיים של תנובה   צילום: אנונימוס 
 
 

בדיון נחשפה דרישת העמותות למען בעלי החיים להגברת הפיקוח על הנעשה במשחטות, באמצעות צילומי וידאו פתוחים לציבור. "תנובה ומשרד החקלאות טוענים שהותקנו מצלמות אבטחה. אנו דורשים שהצילומים ישודרו לאתר אינטרנט עצמאי, על מנת לאפשר לצרכנים לדעת מנין מגיע מזונם", הסביר עורך הדין יוסי וולפסון, המייצג את שתי העמותות בעתירה.

 

עוד גרסו העמותות כי למרות ארבעת החודשים שעברו מאז השידור, המשרד טרם גיבש נהלים לטיפול ומניעת התעללות בבעלי חיים בבתי מטבחיים. כמו כן, הווטרינרים שהיו אמורים לפקח על הנעשה במשחטה נותרו בתפקידם. זאת למרות שמנהל השירותים הווטרינרים, ד"ר נדב גלאון, קבע כי "יש לצפות מכל רופא ווטרינר שגם מתוך ידיעה כללית של החוק, לימודיו, הידע הרפואי שלו והשכל ישר, ידע שפעולות שנראו בכתבה הן בלתי ראויות ומוטלת עליו החובה למנוע את התרחשותן".

 

משרד החקלאות: נבחן המשך העסקת הווטרינרים לאחר השלמת החקירה

במשרד החקלאות טוענים כי הפיקו לקחים מהאירועים. לדבריהם, מאז שידור התחקיר הם החלו בהדרכות לרופאים הווטרינרים המפקחים בבתי המטבחיים והתקינו מצלמות אבטחה שאמורות לסייע לווטרינרים במילוי תפקידם. כמו כן, הם משתפים פעולה עם חקירת המשטרה בנושא והגדילו את כמות הביקורות שעורכים ווטרינרים מטעמם בבתי-המטבחיים.

 

על המשך העסקתם של ארבעת הווטרינרים שהתרשלו, אמרו במשרד כי נערך להם שימוע, ובעקבותיו הוחלט שלא לבטל את הסמכתם בשלב זה, למרות שד"ר גלאון קבע כי הם נושאים באחריות על המתרחש בבתי המטבחיים. אולם, לאחר השלמת החקירה המשטרתית והגשת כתבי האישום, יבחנו את ההחלטה מחדש.

 

תגובת "אדום אדום": "מדובר באירוע שהתרחש לפני מספר חודשים. אדום אדום הוקיעה את המעשים ונקטה פעולות מיידיות ומשמעותיות בתיאום מלא עם הרגולטורים בישראל ועם ההתאחדות באוסטרליה. לאור כל הצעדים שננקטו, בית המשפט הגבוה לצדק אף ביקש מהעותר לשקול האם הוא עומד על העתירה. אדום אדום תמשיך להקפיד על  איכות ובטיחות מוצריה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by