בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדדי וול סטריט ירדו ב-%2 אחרי מהפך של השעה האחרונה 

מדדי וול סטריט ירדו ב-%2 אחרי מהפך של השעה האחרונה

 
 
חדשות ביזנס פורטל

זאת למרות עליות השערים שאיפיינו את המסחר ברוב שעות היום. הסיבה לירידות: הודעת בנק ההשקעות גולדמן סאקס כי לא יעמוד בתחזית הרווח; מגמה מעורבת בישראליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר התרגלנו לתנודתיות הרבה של נאסד"ק ולכך שלקראת סוף יום המסחר היא מתחזקת. אתמול היתה זו ההודעה כי בנק ההשקעות גולדמן סאקס לא יעמוד בתחזיות הרווח לרבעון השני, ששינתה את מגמת המסחר החיובית והובילה את המדדים לסגור בירידות.

מדד הנאסד"ק ירד ב-%2 לרמה של 3205 נקודות, ובכך סגר יום שישי של ירידות בשבעת ימי המסחר האחרונים. 1734 מנייות עלו לעומת 2268 שירדו, במחזור מסחר בו יותר מ-1.5 מיליארד מניות החליפו ידיים. מדד הדאו ג`ונס ירד אף הוא ב-%2 לרמה של 10324 נקודות, כאשר 1610 מניות ירדו לעומת 1269 שעלו, במחזור מסחר בו 975 מיליון מניות החליפו ידיים.

מדד המניות הקטנות ראסל 2000 ירד ב-%1.2, מדד מניות החומרה של גולדמן סאקס איבד %1.7, ומדד הסמיקודקטורס של פילדלפיה, הכולל את מניות יצרניות השבבים ויצרניות הציוד לייצור שבבים, סגר בירידה של %1.5.

מניית גולדמן סאקס צנחה ב-%9, לאחר שבנק ההשקעות המתחרה מריל לינץ` הודיע כי גולדמן סאקס לא תעמוד בתחזיות הרווח של וול סטריט לרבעון השני, והוריד את תחזית הרווח שלו מ-1.47 דולר למניה ל- 1.3-1.35 דולר למניה. בעקבות ההודעה החלו גם שאר מניות הפיננסים לאבד גובה, מניית מריל לינץ` נפלה ב-%5.8, מניית J.P Morgan איבדה %2.7, ומניית ליהמן ברדרס ירדה ב-%6.7.

גם מניות הטכנולוגיה, אשר נסחרו רוב היום בעליות לאחר שבוע קשה של ירידות, נכנעו לשינוי האווירה וסגרו בירידות. מניית סיסקו סגרה בירידה של %1.1, קוואלקום נפלה ב-%10, אינטל איבדה %1.9, סאן צנחה ב-%4.6, ודל מחשבים ירדה ב-%3.3. מנגד, מניית אוראקל סגרה בעליה של %3.4.

מניית מיקרוסופט הגיעה אתמול לשפל חדש לאחר שנפלה ב-%6.2 למחיר של 61.5 דולר זאת בעקבות ההתפתחויות המפתיעות במשפטה. השופט ג`קסון תהה על הצעת הממשל לפרק את מיקרוסופט לשניים ושאל על אפשרות פירוק החברה לשלושה חלקים.

כמו בפעמים רבות בתקופה האחרונה נשמעו גם אתמול אנליסטים שאמרו, כי הגענו לתחתית. "תחושת הבטן שלי היא שהנאסד"ק הגיע לתחתית" אמר מארק קלי, מנהל קרן הטכנולוגיות בג`ון הנקוק. אך גם אתמול נוכחנו לראות, כי כל הודעה שלילית מסוגלת לשנות את המגמה, מצב המצביע על הפסימיות ששולטת בשוק.
משרד המסחר האמריקאי פירסם אתמול כי התמ"ג עלה ב-%5.4 ברבעון הראשון של 2000. זו הקריאה השניה בנתוני התמ"ג אשר מאמתת את הנתון שפורסם כבר בחודש שעבר, כך שלא היתה לפירסום זה השפעה כלשהי על השוק.

המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת שחלקן אף רשמו עליות חדות. מניית בקווב קפצה ב-%19.4 לאחר שאיבדה גובה בימים האחרונים, מניית אודיוקודס עלתה ב-%11.5, מניית אלקטריק פיול נסקה ב-%22, מניית קומברס עלתה ב-%6 במחזור מסחר של כ-400 מיליון דולר ומניית צ`ק-פוינט הוסיפה %4.3 במחזור מסחר של 409 מיליון דולר.

בין היורדות בלטו מניית אורכית שנפלה ב-%10, לאחר ירידה חדה אתמול, זאת בתגובה לכך שבנק ההשקעות מריל לינץ` הוריד את המלצתו למניה, ומניית טריון איבדה אך היא %10.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by