בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לארסן קורא ללבנון לחדש את השליטה באזור הביטחון לשעבר 

לארסן קורא ללבנון לחדש את השליטה באזור הביטחון לשעבר

 
 
חדשות  נענע

שליח האו"ם למזה"ת מקווה שכל הגופים והארגונים בלבנון יפעלו בהתאם להחלטות האו"ם בנושא הנסיגה; החיזבאללה מאיים להמשיך בלחימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליח האו``ם למזרח התיכון, טרייה לארסן, קרא היום (שישי) לממשלת לבנון לחדש בהקדם האפשרי את השליטה בדרום לבנון.

סוכנות הידיעות רויטרס מוסרת כי לארסן הביע תקווה שכל הגופים והארגונים בלבנון יפעלו בהתאם להחלטות האו``ם, בסוגיית שלמות הנסיגה הישראלית מדרום לבנון.

שליח האו``ם למזרח התיכון אמר כי המדינות ששולחות את החיילים לתגבור כוח האו``ם באזור, מעונינות בערובות לכך שאנשיהם יתקבלו בברכה באזור, במשימה לפיקוח על יישום החלטות מועצת הביטחון, ובסיוע לממשלת לבנון להשיב את שליטתה בדרום.

"אחד הסימנים החשובים ביותר לכך הוא מצב בו הממשלה הלבנונית תתפוס את חובתה לשמירת הביטחון בתוך שטחיה", הדגיש לארסן.

בינתיים לא מכניסה ממשלת לבנון את צבאה לדרום המדינה. עם זאת, כמאה שוטרים לבנוניים התפרסו אתמול בשלושה כפרים נוצריים בקרבת הגבול בין היתר כדי להגן על התושבים הנוצרים, שסבלו בימים האחרונים מהתנכלויות של אנשי חיזבאללה וממעשי ביזה. צבא לבנון תגבר את נקודות הביקורת בגבול אזור הביטחון הישראלי לשעבר והודיע כי יחרים מתושבים נשק בלא רשיון, תחמושת ושלל ביזה.
 

החיזבאללה שב ומאיים להמשיך בלחימה

בעוד האו``ם מנסה להרגיע את הרוחות- החיזבאללה שב ומאיים הבוקר (שישי) כי ימשיך להילחם בישראל, אם זו לא תיסוג מכל שטחי לבנון, כולל אזור המחלוקת בחוות שבעא.

ראש הזרוע הפוליטית של החיזבאללה, מוחמד ראאד, אמר כי אנשיו יפגעו בישובי הצפון אם ישראל תתקוף מטרות בלבנון. ראאד הדגיש כי אנשיו מצויים על גדר הגבול, ועל כן על ישראל להיזהר מאוד בצעדיה.

מגלי צה``ל נמסר כי תנועת האחים המוסלמים בסוריה קוראת לממשלה בדמשק לאפשר לה לפתוח בחזית התנגדות בגולן. לטענתם ההצלחה בלבנון מוכיחה כי ניתן לנצח את הכיבוש הישראלי בגולן בכוח הזרוע.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by