בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החל המירוץ לנשיאות 

החל המירוץ לנשיאות

 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר שהנשיא ויצמן הודיע בסוף השבוע על כוונתו לפרוש עד אמצע יולי. המפלגות הגדולות יאשרו השבוע את מועמדותם של שמעון פרס ומשה קצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המירוץ לנשיאות מתחיל הבוקר, ראשון, לאחר ששלשום הודיע הנשיא עזר ויצמן לראש הממשלה, אהוד ברק כי בכוונתו לפרוש מתפקידו עד ה11 ביולי השנה.

את ההחלטה קיבל הנשיא לאחר התייעצויות עם אשתו, ראומה, ועם מנכ"ל בית הנשיא, אריה שומר.

ויצמן, שהתכוון לפרוש בסוף השנה, הקדים את מועד פרישתו בעקבות הלחץ הציבורי שנוצר לאחר שפורסם דו"ח פרקליטות המדינה בנוגע לכספים שקיבל מידידו המיליונר, אדוארד סרוסי.

להודעת הפרישה קדמה שיחה בין יו"ר הכנסת ומנכ"ל בית הנשיא במהלכה הביע בורג את מורת רוחו מכך שהנשיא לא הודיע על פרישתו למרות מסקנות דו"ח פרקליטת המדינה. לדברי בורג מסקנות הדו"ח מחייבות לפתוח בהליכי הדחה כלפי הנשיא וצעד כזה עלול לפגוע במוסד הנשיאות.

בראיון שנערך עמו הבוקר בגלי צה"ל אישר אריה שומר את השיקולים שהביאו את ויצמן להודיע על פרישה מתפקידו והוסיף כי הפרישה תתבצע באופן אמיץ ומסודר.

מרכז מפלגת העבודה עשוי לבקש בסוף-השבוע הקרוב משמעון פרס להיות מועמד המפלגה לתפקיד נשיא המדינה. גורמים במפלגת העבודה מעריכים שהשר חיים רמון יעמוד בראש מטה פרס. סיעת הליכוד תתכנס כבר מחר לבחור במשה קצב כמועמדה הרשמי.

השרה דליה איציק מישראל אחת ויושב ראש סיעת הליכוד רובי ריבלין, החלו כל אחד מהם בקמפיין להרצת מועמדם ובראיון לגלי צה"ל אמרה הבוקר איציק "קשה לי אפילו לדבר על תכונותיו הטרומיות של שמעון פרס, זה כמו להגיד שהשמש זורחת"
ריבלין אמר: "אנחנו לא יתומים, יש לנו מועמד ואנו גאים בו".

הבחירות לנשיאות יתקיימו ב1 לאוגוסט בבחירות חשאיות ועד לבחירת נשיא חדש ישמש אברהם בורג, יו"ר הכנסת, כנשיא.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by