בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל השלים את פינוי מוצב 'ורד' 

צה"ל השלים את פינוי מוצב 'ורד'

 
 
חדשות נענע 

המוצב הנמצא מול חוות שבעא פונה כדי למנוע חיכוכים עם החיזבאללה באיזור הגבול. מקורות באו"ם מעריכים כי לבנון תגמיש את עמדתה בעניין קו הגבול בהר דב

 
 
 
 
 
 
 
 
 


צה"ל השלים אתמול, שבת, את פינויו של מוצב `ורד` בהר דוב- מול חוות שבעא. ההחלטה על הפינוי ניתנה כדי למנוע חיכוכים עם אנשי החיזבאללה, שטוענים שהאזור נכבש מלבנון.

מקורות באום מעריכים שלבנון עשויה לרכך בקרוב את עמדתה בעניין קו הגבול בהר דב וסוגיה זו לא תגרום לשיבוש הרחבת פריסת כוח יוניפיל בדרום לבנון. תוך כך היום צפוי להגיע לישראל מביירות שליח מזכ"ל האו"ם לאיזור, טריה לארסן.

בגבול הצפון עבר סוף שבוע שקט אבל מתוח, בכמה מקרים השליכו אנשי חיזבאללה ואזרחים ישראלים אבנים
זה לעבר זה. איש לא נפגע.

אמש פוצצו אנשי חיזבאללה את אנדרטת הזכרון לחללי צבא דרום לבנון ליד הכפר קליעה בדרום לבנון. הגבעה עליה ניצבה האנדרטה נמצאת במרחק של כמה מטרים ממטולה. במטולה בסביבותיה נשמע הפיצוץ היטב, ותושבים רבים חשבו בטעות כי מדובר בירי של טיל קטיושה.

באיזור שער פאטמה נשמעו אחר הצהריים יריות באוויר מעברו הלבנוני של הגבול. נראה כי מדובר היה ביריות שמחה של תושבי הכפר קילה הסמוך על נסיגת צה``ל מלבנון. האיזור מוכרז עדיין שטח צבאי סגור.

כוחות האו``ם התפרסו במהלך סוף השבוע במעבר הגבול פאטמה, בנסיון להרחיק מהמקום תושבים לבנוניים שהתגרו בחיילי צה``ל. במקביל ממשיכים כוחות האו``ם לסייר לאורך הגבול החדש ולשרטטו.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by