בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבים לבנונים חדרו לישראל 

תושבים לבנונים חדרו לישראל

 
 
חדשות נענע 

הלבנוניים חתכו את גדר הגבול ליד מעבר 'פאטמה' הסמוך למטולה. כוחות צה"ל שהגיעו למקום הניסו את הלבנוניים מעבר לגבול. בתיווכו של שליח האו"ם טריה לארסן הגיעו ישראל והחיזבאללה להבנה לפיה ישמר שקט בשבועות הקרובים בגבול הצפון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדירה ראשונה של אזרחים לבנונים לשטחי ישראל מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון. מגלי צה"ל נמסר כי הבוקר, ראשון, חתכו כמה תושבים לבנונים מהכפר קיליה את גדר הגבול, סמוך למעבר הגבול בשער פאטמה הסמוך למטולה. התושבים הלבנונים עברו את הגבול ותקעו את דגל החיזבאללה באדמת ישראל באיזור המטעים של מטולה, כשראו את כוחות צה"ל מתקרבים הם נמלטו בחזרה ללבנון דרך הפתח שהם פרצו.

ראש הממשלה אהוד ברק אמר הבוקר בישיבת הממשלה השבועית כי רק סכנה לביטחון תושבי הצפון תגרום להתקפת צה"ל, ברק הוסיף כי "כל יום וכל שבוע שקטים תורמים לייצב את המצב בצפון". בנושא דרישת החיזבאללה לפנות את שטחי חוות שבעא אמר ברק כי כ90% מחוות שבעא לא היו שייכות ללבנון ולכן שטח זה לא יפונה.

בשעות אלה עדיין נשמעות מדי פעם יריות השימחה של תושבי הכפרים בלבנון וכן יריות אזהרה של חיילי צה"ל לעבר הגבול.

העיתון `מעריב` מדווח הבוקר כי ישראל והחיזבאללה הגיעו ל`הסכמה שבשתיקה` לפיה השקט ישמר בשבועות הקרובים בגבול הצפון. ההבנה הושגה באמצעות שליח האו"ם טריה לארסן ובעזרת גורמים אמריקנים ואין מדובר בהסכם חתום. גורמים מדיניים בירושלים הביעו אופטימיות זהירה בעקבות ההתפתחויות בדרום לבנון.

שקט מתוח נשמר בגבול הצפון במהלך סוף השבוע. חיילי צה"ל נאלצו לירות באוויר כדי להדוף מפגינים לבנוניים שניסו לפרוץ את הגבול בשער `פאטמה`. בסוף השבוע השלים צה"ל את פינוי מוצב `ורד` בהר דוב. המוצב נמצא על אדמה סורית אך פונה לפי הוראת ראש הממשלה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by