בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר חסמה את כניסת אוהדי דר' דרה 

נאפסטר חסמה את כניסת אוהדי דר' דרה

 
 
חדשות  נענע

מעל 230 אלף מחברי נאפסטר גילו כי הם חסומים משימוש בשירות, לאור דרישת דר' דרה. שלב נוסף במאבק חברות התקליטים בנאפסטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הראפר דר` דרה העביר לחברת נאפסטר רשימה ובה מאות אלפי שמות משתמשים, בטענה כי הם הפכו את שיריו לזמינים ברשת, בצורה בלתי חוקית. בדומה למאבק של מטאליקה, גם דרה דרש לחסום את המשתמשים האלו מהשימוש בנאפסטר.

וכך היה. ביום שישי בבוקר נחסמו כל המשתמשים שהופיעו ברשימה. כשניסו המשתמשים להיכנס לשרות הם קיבלו הודעה בנוסח "האומן דר` דרה ביקש להפסיק את גישתך לנאפסטר, בשל חשד להפרת זכויות יוצרים".

כזכור, לפני מספר שבועות התמודדה נאפסטר עם מקרה דומה למדי עם 300 אלף אוהדי מטאליקה .

החברה מתמודדת בימים אלו עם מספר תביעות בטענה כי היא מביא לידי הפרות בוטות בזכויות היוצרים. החברה טוענת כי היא זכאית להגנה המקובלת על ספקיות אינטנרט, שאינן אחראיות של חומר המוחזק או מועבר דרך שירותיהן. אולם על מנת לשמור על הגנה זו, החברה מחויבת להגיב מיידית לתלונות של מחזיקי זכויות היוצרים, כמו דר` דרה ומטאליקה.

האתר סי-נט מדווח כי לפחות משתמש אחד של נאפסטר אומר כי הוא גילה כיצד דר` דרה ואומנים אחרים הצליחו לאתר את המפרים החשודים בהפרת זכויות היוצרים.

לי קאמפבל טוען כי הוא שינה שם קובץ של אחד מהשירים של תוכנית הטלוויזיה רחוב סומסום לשם שיר של דר` דרה. ביום שישי הוא גילה כי גם הוא חסום משימוש בנאפסטר.

חברת נאפסטר טוענת כי משתמשים שנחסמו יכולים לערער באם הם חושבים כי הם זוהו בטעות. כל מי שיערער יוכל לחזור ולהשתמש בנאפסטר תוך שבועיים, אלא אם דר` דרה יתבע באופן אישי את אותו המשתמש. כזכור, כ- 30 אלף ממעריצי מטאליקה טענו כי חסימתם נעשתה בטעות, דבר שהוביל את עורך הדין של הלהקה לכנות אותם כ"שקרנים".

הפעם, נאפסטר מזהירה את משתמשיה כי הערעור שלהם יזכה להתייחסות של מסמך משפטי, ובכך חושף אותם לתביעה במידה ויתברר כי הם משקרים.

אולם עורך דינם של מטאליקה ודר` דרה אומר כי הסבירות שהאומנים יתבעו אלפי משתמשים פרטיים נמוכה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by