בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הטרוריסט בין לאדן החליף את שומרי ראשו 

הטרוריסט בין לאדן החליף את שומרי ראשו

 
 
חדשות נענע 

בגלל חששו מהסתננות סוכנים אמריקנים לכוחותיו, שכר הסעודי החשוד בארגון מעשי טרור לוחמים המחויבים לו אידיאולוגית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסמה בין לאדן, הסעודי החשוד בארגון ההתנקשויות בשגרירויות ארה"ב באפריקה ב-1998, החליף את שומרי ראשו הערבים בלוחמים מפקיסטן ובנגלדש, כך מוסרת סוכנות רויטרס. זאת בעקבות מעצרם לפני חודש באפגניסטן של עיראקי ואיראני שהודו בריגול למען ישראל וארה"ב, כך מסרו מקורות פקיסטניים רשמיים. לדבריהם, בין לאדן, החי באפגניסטן, חושש מהסתננות של סוכני ביון אמריקנים לכוחותיו.

העצור העיראקי, עבדור רחים, אמר בראיון שמטרתם של השניים הייתה לאסוף מידע על בין לאדן וקשריו עם הטליבן, הקבוצה האיסלאמית הקיצונית השלטת באפגניסטן.

עוד מסרו המקורות הפקיסטנים, כי בין לאדן גייס למעלה מ-30 לוחמים פקיסטנים ובנגלדשים, המשתייכים לארגון "הרקטול מוג`הידין", קבוצה קשמירית המואשמת גם היא בביצוע מעשי טרור. הלוחמים הבנגלדשים והפקיסטנים מחויבים לבין לאדן אידיאולוגית, אומר מקור פקיסטני, אך, לטענתו, בעוד שנה יסתננו אנשי מודיעין אמריקנים גם לכוחות אלה.

משרד החוץ האמריקני אמר בחודש שעבר כי דרום אסיה הפכה למוקד חדש לפעילות טרור בינלאומי, וכי פקיסטן ואפגניסטן ממלאות תפקיד מפתח במצב חדש זה. הפקיסטנים מוסרים כי יעילותו של בין לאדן ירדה עקב החרם שהטילו עליו אנשי הטליבן - במטרה להטות את הביקורת האמריקנית - אך תנועותיו לא הוגבלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by