בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת פולין עומדת בפני פירוק 
 
 
חדשות נענע 

מפלגת "איחוד החירות" מאיימת בפרישה מהקואליציה בגלל חוסר המשמעת ב"סולידריות", מפלגתו של ראש הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלגת "איחוד החירות" הפולנית מאיימת לפרוש מהממשלה, זאת בעקבות חוסר שביעות רצון מחוסר יכולתו של ראש הממשלה, ירזי בוזק, לכפות משמעת על חברי מפלגתו "סולידריות". סוכנות איי.פי מוסרת כי אם המפלגה, הזוטרה בשותפות קואליציית המרכז-ימין, תממש את איומה, יהיה זה הסוף לממשלה בת השנתיים וחצי.

מפלגת "איחוד החירות" החליטה ששריה יפרשו ביום שני, אך ימשיכו לתפקד במשרדיהם עד לכינון ממשלה חדשה.

בוזק מוכן להתפטר, אם צעד זה ימנע את פירוק הקואליציה. מפלגת "סולידריות" הציעה את כלכלן הבנק המרכזי, בוגסלו גרבובסקי, כמחליף לבוזק. "איחוד החירות", הדוגלת בכלכלת שוק, שיבחה את הבחירה, והיא מוכנה לדון באפשרות של הישארות בקואליציה תחת הנהגה חדשה. לשק בלכרוביץ, שר האוצר וסגן ראש הממשלה, המשמש כמנהיג המפלגה, קרא לשיחות "מהירות, ממצות וסופיות", עם "סולידריות".

עם זאת, אין בפרישתו של בוזק, לטענת "איחוד החירות", כדי לפתור את הבעיה העיקרית של המפלגה: משמעת סיעתית. אנשי "סולידריות" הצביעו מספר פעמים נגד הרפורמות הכלכליות של הממשלה, החיוניות לצירופה של פולין לאיחוד האירופי. גרבובסקי תומך בהפרטה מהירה ובריסון ההוצאות הממשלתיות, השקפות קרובות לאלה של בלכרוביץ`, אך פופולריות פחות בקרב מחוקקי מפלגתו.

כפי הנראה, הממשלה לא תצליח להעביר את תקציב 2001. הדבר יביא לפיזור הפרלמנט ולבחירות מוקדמות, בהן, כך צופים, תנצח מפלגת השמאל הקומוניסטית לשעבר, הנהנית מיתרון של %10 על "סולידריות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by