בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההחלטה בעניין דיראני ועובייד - ב-12 ביולי 

ההחלטה בעניין דיראני ועובייד - ב-12 ביולי

 
 
חדשות נענע 

השניים צולמו לראשונה מאז הובאו לישראל בדיון שהתקיים בדלתיים פתוחות בבית המשפט המחוזי בתל אביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) בבוקר התקיים דיון בעניינם של שני העצירים הלבנונים, מוסטפא דיראני והשייח עבל אל כרים עובייד, בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לראשונה בדלתיים פתוחות.

בית המשפט החליט כי פסק הדין ינתן ב-12 ביולי. מעצרם של השניים מסתיים ב-17 ביוני, כחודש לפני מתן פסק הדין, לכן יאלץ שר הביטחון לבקש את הארכת מעצרם של דיראני ועובייד עד למתן פסק הדין.

נציגת המדינה, עורכת הדין דבורה חן, טענה כי שחרורם של השניים יסכן את ביטחון המדינה. "גם אם הם יוחזרו ללבנון הם יעשו מה שתכתיב להם ההגנה האיראנית. הם לא יתחילו לגדל גן של שושנים", דברי חן. עורך דינם של עובייד ודיראני, צבי ריש, ביקש לשחררם ואמר שכך תוכל ישראל להשיג מידע נוסף על גורלו של הנווט השבוי רון ארד.

דיראני אמר בדיון כי רון ארד הועבר לאיראן משום שהכפר בו הוחזק הופצץ על ידי כוחות צה"ל. עובייד טען בדיון הקודם כי הוא שימש רק כמנהיג דתי של החיזבאללה ותיאם בין אנשיו לבין המפקדה הראשית של הארגון.

לאחר שנים ארוכות בהן לא ניתן היה לצלם את פניהם של שני העצירים הלבנוניים, מוסטפא דיראני והשייח עבדל כארים עובייד - אושר סוף סוף לכלי התקשורת לעשות זאת.

השניים נחטפו מלבנון ומאז הם עצורים בישראל מעצר מינהלי. חלק מהעצורים המינהליים שהוחזקו כ"קלפי מיקוח" למשא ומתן עתידי בעניין השבויים והנעדרים של ישראל שוחררו בהוראת בית המשפט העליון.

עובייד עצמו עצור בישראל מזה 11 שנים, דיראני נחטף לארץ לפני 6 שנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by