בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרו: בחירות במחלוקת 

פרו: בחירות במחלוקת

 
 
חדשות נענע 


בבחירות ניצח הנשיא פוג'ימורי. רבים החרימו את הבחירות והשחיתו פתקי הצבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשיא פרו אלברטו פוג`ימורי עתיד לזכות בניצחון סוחף בבחירות המוחרמות על ידי יריבו, שהצליח לקבץ אלפים מתומכיו בבירה לימה כדי להביע מחאה בלתי אלימה על תוצאות הבחירות. מאות מפגינים ניסו לצעוד לקראת ארמון הנשיא אמש (ראשון), אך הם פוזרו באמצעות גז מדמיע ע"י המשטרה. לא דווח על נפגעים באירוע. מנגד הפגינו עשרות אלפי מתומכי פוג`ימורי. טולדו מחרים את הבחירות לאחר שהסתבר שבסיבוב הראשון של הבחירות נספרו בקלפיות מספר פתקי הצבעה כולל העולה על מספר בעלי זכות הבחירה.

לאחר ספירת קצת למעלה ממחצית הקולות, פוג`ימורי זכה ב- 50.3 אחוזים, אלחנדרו טולדו ב-16.2 אחוזים, כאשר 32.4 אחוזים הושחתו כאקט מחאה על אי מילוי התנאים שהציבו המשגיחים הזרים לקיום הבחירות.

טולדו, 54, נאם בפני מפגינים שהביעו תמיכה במאבקו כנגד פוג`ימורי ואמר: "באתי לומר לאזרחי פרו, `די לדיקטטורה`". טולדו תקף את אי הסדרים, לכאורה, בבחירות בפרו: "פוג`ימורי חשף את פרצופו האמיתי והרג את הדמוקרטיה בפרו". הוא קרא לתומכיו להגיב באיפוק על תוצאות הבחירות. המפגינים הניפו שלטים עליהם כתובות ססמאות כמו "לא להונאה", "הדיקטטורה תיפול" ועוד.
הנשיא פוג`ימורי לא נאם ולא הופיע בציבור לאחר סגירת הקלפיות. כשהצביע בקלפי בפרו, הוא אמר שהיעדרותם של המשגיחים הזרים לא תפגע בתקופתן של הבחירות. "אלו בחירות בין שני מתמודדים, כיוון שמר טולדו הסיר את מועמדותו", אמר פוג`ימורי.
פוג`ימורי, נשיא פרו מאז 1990, קיווה שהרוב העני בפרו יעזור לו להיבחר לכהונה שלישית, בניגוד להוראות החוקה הפרואנית, שכן בתקופת כהונתו בתיהם חוברו לחשמל, רחובות נסללו בעיירותיהם ובתי ספר רבים נבנו בסביבתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by