בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שקט שרר היום בגבול לבנון ישראל 

שקט שרר היום בגבול לבנון ישראל

 
 
חדשות נענע 

צבא לבנון והחיזבאללה מונעים מתושבים לבנונים להגיע לגבול, והשקט לאורך הגדר נשמר למעט תקרית אחת של יידוי אבנים בשער פאטמה. פרשנים פוליטיים טוענים כי האופוריה הלבנונית עשויה להתפוגג באם ממשלת לבנון לא תשכיל למלא את הפער שהותיר אחריו צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבר הגבול בקרבת שער פאטמה, סמוך למטולה, נשאר שקט יחסית היום (שני) לאחר מהומות אתמול בהן נפצעו שלושה אזרחים לבנונים. "היום כולם חזרו לעבוד, המעטים שהגיעו כנראה מחוסרי עבודה", אמר מוכר מקומי לכתב איי.פי. אתמול מכרתי ארבעת 000,4 כעכים ואילו היום רק 40", סיפר המוכר. השקט הופר לרגע קט כאשר 30 לבנונים, רובם נשים וילדים, יידו אבנים לעבר עמדת צה"ל במשך מספר דקות.

הרשויות הלבנוניות וארגון חיזבאללה הידקו היום את אמצעי הביטחון בגבול לבנון-ישראל בכדי למנוע מקרי אלימות פוטנציאליים לאורך גדר הגבול.

כתבי סוכנויות הידיעות מדווחים מלבנון כי צבא לבנון הציב מחסומים בדרכים המובילות לדרום המדינה והוא אינו מאפשר מעבר חופשי של אזרחים מצפון המדינה. רק תושבי האזור ועיתונאים מורשים לעבור.

מרשת סי.אן.אן נמסר כי ארגון חיזבאללה הביא לאזור דחפורים שעסקו בבניית מחסומים שיימנעו מעבר תושבים אל עבר שער פאטמה.

בביירות, קרא היום טריה לארסן, שליח האו"ם לאזור, לשני הצדדים לשמור על איפוק ולמנוע תקריות אלימות בגבול. "כפי שראינו, ישנן מספר נקודות לאורך הגבול שנותרו רגישות", אמר.

פרשנים פוליטיים טוענים כי האופוריה הלבנונית, הנובעת מנסיגת ישראל, עשויה להתפוגג באם ממשלת לבנון לא תשכיל למלא את הפער שהותיר אחריו צה"ל. "אסור להותיר את אזור הגבול המתוח לאזרחים העושים שם ככל העולה על רוחם. המצב צריך להיות בשליטה", אמר אחד הפרשנים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by