בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע בוול סטריט: המשקיעים יחפשו סימני האטה 

השבוע בוול סטריט: המשקיעים יחפשו סימני האטה

 
 
ביזנס פורטל


סימני ההאטה בצמיחה שמראה הכלכלה האמריקנית עדיין לא מספקים את הפד, כך מעריכים רוב האנליסטים. לכן, ימתינו המשקיעים לאיתותי האטה בנתונים הכלכליים הצפויים להתפרסם השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשבוע החולף, ירד מדד הנאסד``ק ב-%5.5 לרמה של 3,205 נקודות, רמה הנמוכה ב-%36.5 משיאו. מדד הדאו ג`ונס איבד בסיכום שבועי %3 והוא עומד על רמה של 10,299 נקודות, רמה הנמוכה ב-%9.6 משיאו. מחזורי המסחר המשיכו להיות נמוכים והוסיפו למגמה השלילית בוול סטריט.

השבוע יחפשו המשקיעים סימנים ברורים להאטה בצמיחה המואצת של הכלכלה האמריקנית. רק סימנים כאלו יוכלו להחזיר את האופטימיות למשקיעים אשר מונחים כיום על ידי החשש מהעלאת ריבית נוספת של הפד בסוף יוני. רק סימנים משכנעים יעוררו את השוורים, אמרו אנליסטים והפגינו סקפטיות באשר להתגשמות ציפיות אלו, מה שמביא את רובם להעריך כי הפד יעלה את הריבית פעם נוספת בסוף יוני.

ביום חמישי יתפרסם מדד מנהלי הרכש. התחזיות צופות עליה לרמה של 55.5 נקודות במאי מרמה של 54.9 נקודות באפריל. מדד כזה, יראה על המשך הגידול בתפוקה.

ביום שישי יתפרסם שיעור האבטלה. רוב התחזיות צופות כי שיעור האבטלה יישאר במאי ללא שינוי, על רמה של %3.9. אך ישנם גם כאלו הצופים ירידה לרמה של %3.8, בשל העסקת עובדים זמניים. לעומתם, יש החוזים גידול באבטלה לרמה של %4. אך השכר הממוצע אשר צפוי לגדול ב-%0.4 במאי, שיעור זהה לזה של חודש אפריל, מגביר את החששות להעלאת ריבית נוספת.

לאור תחזיות אלו אשר אינן מלמדות על האטה, לא נראה כי השוורים יתעוררו והמסחר צפוי להמשיך להיות תנודתי ולהתנהל במחזורים נמוכים. רוב האנליסטים מעריכים כי הפד יעלה את הריבית אך לא בשיעור חד.

תחזית זו מגבירה את חשש המשקיעים כי רווחי החברות יפגעו, דבר אשר יביא למחירי המניות להראות גבוהים שלא בצדק. כל זאת מראה על עננה כבדה המרחפת מעל וול סטריט בתקופה הקרובה ולא ברור מה יתגלה כשזו תתפזר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by