בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וול סטריט: שבוע של שיעורי בית 

וול סטריט: שבוע של שיעורי בית

 
 
ביזנס פורטל

וול סטריט פותחת היום שבוע מסחר מקוצר, שהולך לדחוס לתוכו מספר לא מבוטל של נתונים כלכליים שאותם יצטרכו המשקיעים לעכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזמן לא חיכה לוול סטריט שבוע דחוס בנתונים כלכליים כמו זה הנוכחי, שבפתחו היא נמצאת היום. זה מתחיל במדד ביטחון הצרכנים, עובר למכירות בתים חדשים, ממשיך בעוד כמה אינדיקטורים מאקרו-כלכליים ומסתיים בנתון המעניין והחשוב מכולם: נתוני האבטלה לחודש מאי. כל זה גם יחד בשבוע מסחר בן ארבעה ימים, כשלסוחרים צפוי מדי יום נתון כלכלי נוסף ללמוד ולנתח. לכל זה צריך להוסיף את סאגת מיקרוסופט, שבעוד יומיים אמורה ללמד על הכיוון הסופי של החלטת השופט באשר לגורלה של ענקית התוכנה העולמית. בקיצור: שבוע מרוכז ותנודתי.

וזה הלו"ז: יום שלישי - מדד ביטחון הצרכנים המשקף את הוצאות הצרכנים. ההערכות צופות עלייה קלה בלבד לעומת החודש הקודם. עוד יפורסם היום נתון תביעות דמי אבטלה לשבוע הקודם, כשהצפי לירידה קלה לעומת השבוע הקודם.
יום רביעי - מכירות בתים חדשים בחודש אפריל, מדד האינדיקטורים המובילים באפריל.
יום חמישי- מדד מנהלי הרכש במאי וההוצאה על תשתית ובנייה.
יום שישי- דו"ח התעסוקה למאי, נתוני שכר ושיעור האבטלה, הזמנות ממפעלי תעשייה.

כל העיסוק הזה של הסוחרים בשיעורי בית הוא די חדש כמובן, מכיוון שהזמנים השתנו ו-וול סטריט לא בנויה היום על מומנטום חיובי שעשה להם את העבודה ואיפשר להם להתרווח בנוחות בכיסא. כשספינת נאסד"ק משייטת לה במים סוערים, כל זרם תת קרקעי מחייב היערכות.

סוחרי וול סטריט מודעים לרגישות העצומה שתהיה לכל נתון כלכלי, ומשום כך ממליצים לא מעט אנליסטים להיצמד לתכנון ולמטרות לטווח הארוך, יותר מאשר השפעות הטווח הקצר והעצבני. יחד עם זאת, כפי מתאר האסטרטג הראשי של `אדוארד ג`ונס:` השוק ימשיך להיות מושפע משלושה גורמי מפתח - בלבול, פחד וחוסר ודאות.
ואכן, יש סיבה להיות דרוכים. בשבוע שעבר איבד הנאסד"ק %5.4 כשמתחילת השנה הוא נסוג בשיעור של %22. הדאו ג`ונס מצידו, מתון יותר בתגובותיו, איבד בשבוע שעבר %3 כשמתחילת השנה הוא מאבד %10.

אנליסטים אחרים בשוק לא מתרגשים רק מנתוני מאקרו שבועיים כאלה או אחרים, מרובים ככל שיהיו, כמו החשש מפני הישיבה הבאה של ועדת השווקים הפתוחים של הפדרל ריזרב, שתתקיים בסוף חודש יוני. אפשרות עלייה נוספת בריבית - עליה אותתו בבנק המרכזי של ארה"ב בישיבה האחרונה - היא שמדאיגה את האנליסטים. ומשום כך הצפי הוא לשוק תנודתי, לפחות עד לישיבה הבאה של הפד.
ובעניין מיקרוסופט: החברה אמורה להגיש ביום רביעי את השגותיה על ההחלטה לפרק אותה לשתי חטיבות מרכזיות. לאחר מכן ייתן השופט פנפילד את פסיקתו האחרונה, שמסתמנת להיות זו שתפצל את מיקרוסופט לשתי חברות, כשהאחת תעסוק בתחום תוכנת החלונות, והשניה בתחום האינטרנט. מיקרוסופט מתכוונת, כמובן, לערער.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by