בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנית הפיצויים לניצולי מחנות הכפייה הנאציים קרובה לסיכום 

תכנית הפיצויים לניצולי מחנות הכפייה הנאציים קרובה לסיכום

 
 
חדשות נענע 

פקידי ממשל בכירים בארה"ב אומרים כי תכנית הפיצויים לעובדי מחנות הכפייה של הנאצים קרובה לסיכום סופי והיא תחתם לפני פסגת מנהיגי ארה"ב-גרמניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פקידים בכירים בממשל האמריקני, המטפלים בתכנית הפיצויים לניצולי מחנות הכפייה של הנאצים, אומרים כי התכנית קרובה מאוד לסיכום סופי - עוד לפני פסגת נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, עם עמיתו הקנצלר הגרמני, גרהארד שרדר, פיסגה שאמורה להיערך מה-1 עד ה-3 ביוני. "אני מצפה להסכם אפילו עוד השבוע", אמר סגן שר האוצר האמריקני, סטויוארט אייזנשטט, לכתב סוכנות הידיעות רויטרס בברלין.

ממשלת גרמניה יחד עם נציגי התעשייה הגרמנית שנבנתה על גופותיהם של עובדי מחנות הכפייה היהודיים במלחמת העולם השנייה, הציעו עד כה לשלם פיצויים בסכום של 4.75 מיליארד דולר לאלפי הניצולים. אולם למרות שהושגה הסכמה במשא ומתן להגמיש את הקריטריונים לקבלת הפיצויים, הרי שעיקר המחלוקת היא על הניסוח המדויק של ההסכם. הסיבה לעיכוב נובעת מרצונה של ממשלת גרמניה להבטיח כי היא לא תעמוד בפני תביעות משפטיות נוספות בעתיד.

"התעשיינים הגרמנים צריכים להבין שבמערכת החוק שלנו, עליה אין לממשל בוושינגטון שום השפעה, אי אפשר להבטיח ביטחון של 100 אחוז מפני תביעות משפטיות נוספות", אמר אייזנשטט, "אני מקווה שנוכל להסיר את השאלות המשפטיות שנותרו במחלוקת. זה יצליח רק בעזרת רצון טוב וחתימה על ההסכם תוכל להגיע במהרה".

הסיבוב הבא של השיחות אמור להתקיים מחר (רביעי), יום בלבד לפני הגעתו של קלינטון לברלין. ההערכה היא שהניצולים שיקבלו פיצויים יורכבו בעיקר משני קבוצות. הקבוצה האחת מונה כ240,000- עובדי כפייה, מחציתם יהודים שהנאצים תכננו בזמנו להעביד עד מוות ואשר רובם מתגוררים היום בארצות הברית. הקבוצה השנייה מונה כמיליון איש, רובם ממזרח אירופה, אשר בזמן המלחמה אולצו בכפייה לעבוד בתעשייה הגרמנית אולם בתנאים מעט פחות קשים.

נציגי המשא ומתן מעונינים לסיים את הדיונים מהר ככל האפשר וזאת בשל גילם המתקדם של מרבית הניצולים, שניצלו ממחנות הכפייה לפני יותר מ55- שנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by