בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון אירלנד קיבלה שוב אוטונומיה 

צפון אירלנד קיבלה שוב אוטונומיה

 
 
חדשות נענע 

בריטניה העבירה שוב לידי צפון אירלנד את הסמכויות האזרחיות במסגרת ממשל העצמי, צעד המעורר תקוות חדשות לשלום במדינה החצויה לשניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחצות יום שני החזירה בריטניה את סמכויות הממשל העצמי לתושבי צפון אירלנד על מנת שינהלו בעצמם את חייהם האזרחיים. זו הפעם השנייה בתוך חצי שנה שבריטניה מעבירה לידי תושבי צפון אירלנד סמכויות חלקיות של ממשל עצמי. הסכמת הצדדים היריבים לפריקת נשק של המחתרת האירית הכשירה את הדרך להחזרת הסמכויות האזרחיות שהושעו בחודש פברואר, 11 שבועות בלבד לאחר שניתנו לצפון-אירלנדים.

על פי הסכם השלום שנחתם בשנת 98, החלה לפעול בחודש דצמבר האחרון ממשלה ובה חלוקת כוחות מוסכמת בין הקתולים לפרוטסטנטים. הממשלה החדשה הביאה לסיום השלטון הבריטי הישיר בצפון אירלנד לאחר 27 שנים, אולם לאחר 11 שבועות הושעתה תכנית הממשל העצמי בשל סירוב המחתרת האירית, ה-IRA, להתחייב לפרוק את נשקם.

לפני שלושה שבועות פרצה המחתרת האירית את המבוי הסתום בהבטיחה כי נשקה יועבר למצב של "מעבר לשימוש", שהיא לשון דיפלומטית לפירוק הנשק, אם הממשלה המוסכמת תחזור לפעול.

עתה מוטל על הצדדים היריבים לנסות ולהוכיח כי הממשלה המוסכמת אכן יכולה לפעול ולשרוד את המציאות הפוליטית ההפכפכה של צפון אירלנד, כשהרבה תלוי בהתנהגותה של המחתרת האירית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by