בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה בקרטלי הסמים בקולומביה נעצרה כי נגמר הכסף  

המלחמה בקרטלי הסמים בקולומביה נעצרה כי נגמר הכסף

 
 
חדשות נענע 

עיכוב בהעברת כספים מארה"ב משתק את הכוחות הפועלים נגד קרטלי הסמים בקולומביה ומנגד הקרטלים מבססים את אחיזתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הציפייה של הכוחות הפועלים בקולומביה כי הקונגרס האמריקני יאשר בחודש ינואר סיוע חירום בסך 1.3 מיליארד דולר למלחמה בקרטלי הסמים במדינה הדרום-אמריקנית הביאה את הכוחות להרחבת הפעילות נגד אירגוני הסמים. אולם הכסף לא הגיע והכוחות הגיעו לפשיטת רגל ולעצירת כל הפעילות וזאת משום שהסנאט האמריקני מעכב מזה חודשים את אישור התקציב ועתה גם נראה כי שום דבר לא יזוז לפני סוף הקיץ.

על פי גורמים רשמיים המנסים להמחיש את דחיפות העניין, כוחות גרילה מהשמאל וכוחות ממשלתיים מהימין של קולומביה המעורבים בסחר הסמים, הרחיבו את פריסתם וחיזקו את כוחם באזורי הגידול של עלי הקוקה המשמש לייצור קוקאין. כך שבמקום שייצור הקוקאין ירד, כך חוששים אותם גורמים רשמיים, ייצור הקוקאין עלול אף לעלות.

חוסר הכסף פוגע במשימות המפתח של כוחות אנטי-הסמים הפועלים במדינה. כך למשל הופסקו הטיסות המיוחדות המפזרות חומר כימי להשמדת עלי הקוקה ופרחי הפרג המשמשים להכנת הירואין. הטיסות הופסקו מעל האזורים האחראים ליותר מ-80 אחוז משוק הקוקאין בארצות הברית. גם אלף הלוחמים שגויסו בקולומביה ליחידה מיוחדת למלחמה בסמים יושבים בחוסר מעש משום שהמדריכים האמריקנים לא הגיעו בשל חוסר מימון.

"המצב הולך ומחמיר", אמר פקיד בכיר בקולומביה, "המצב לא סטטי, כל שבוע אנחנו מפסידים שטח".

הסיבה לעיכוב אישור התקציב בסנאט היא ההתרעמות של סנטורים מסוימים על הפרת זכויות אדם על ידי כוחות הממשלה הקולומביאנית והחשש מפני הסתבכות צבאית נגד לוחמי הגרילה של מחתרות השמאל במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by