בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טיפול פסיכולוגי און-ליין: בעד ונגד 

טיפול פסיכולוגי און-ליין: בעד ונגד

 
 
חדשות נענע 

מבקרי הטיפול המקוון טוענים כי התחום חשוף להונאות, ועלול לפגוע בתחום הפסיכולוגיה כולו. המצדדים טוענים כי האנונימיות ברשת מביאה מטופלים שלא היו פונים לטיפול אלמלא אופציית האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבקריו הרבים של הטיפול הפסיכולוגי און-ליין טוענים כי תרפיה מקוונת עלולה להיות מסוכנת והרסנית: נוכלים ומתחזים יכולים לפתוח קליניקה וירטואלית ולהונות מטופלים, תרופות פסיכיאטריות ניתנות בלחיצת עכבר, והמוניטין של תעשיית ריפוי הנפש כולה עשוי להיפגע.

בוועידה שהתכנסה לפני כשבוע בארה"ב, נעשה ניסיון לקבוע מספר כללי יסוד עבור האתרים, המוערכים בכמה מאות, העוסקים בריפוי נפשי און-ליין.

מבקרי שיטה זו טוענים כי כללים אלו אינם מחייבים ואין כל דרך לאכוף אותם.

תומס נאגי, מומחה לאתיקה בפסיכולוגיה, טוען כי הוא מודאג מהצורה בה תחום חדש זה מאמץ את האינטרנט ככלי טיפולי. "אין כל הכשרה או מחקר בתרפיית האינטרנט, ואין כל הגדרה ברורה מהו למעשה טיפול מקוון".

לדעתו, טיפול פנים-אל-פנים, או אפילו טלפוני, תמיד יהיה אפקטיבי יותר מצ`ט עם פסיכולוג.

"על-ידי מילים על מסך, טווח הרגשות הוא כה מוגבל. כמו-כן, חסרה האווירה היוצרת הבנה טובה יותר של המטפל בנוגע לבעיותיו של המטופל", הוסיף נאגי.

תומכי השיטה טוענים כי הסטיגמה הקשורה לבעיות נפשיות היא סיבה עיקרית לכך שאנשים פונים לטיפול און-ליין.

נראה כי ככל שגובר הוויכוח בין שני הצדדים, עולה מספרם (והצלחתם) של אתרים המציעים טיפול נפשי, כחלק מהפיכת האינטרנט לדומה יותר ל"עולם האמיתי".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by