בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרנסקי מאשים: 'ברק מוותר ויתורים מפליגים' 

שרנסקי מאשים: 'ברק מוותר ויתורים מפליגים'

 
 
חדשות נענע 

ראש ישראל בעליה כינס אמש את מפלגתו, ונמצא על סף איום פרישה מהממשלה. לפי הפרטים שהוא חושף, ישראל תשאיר בידה 8 אחוז מהגדה, לא יקבע מעמד הפליטים או ירושלים בהסדר הקבע ויפונו לפחות 40000 מתנחלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר נתן שרנסקי חשף אתמול (שלישי) את ההסכם המתגבש עם הפלסטינים, ומאשים את ראש הממשלה, אהוד ברק, בויתורים מפליגים. על פי שרנסקי, ישראל תשאיר בידיה בין 5 ל8- אחוזים בלבד משטחי
הגדה וכי ישראל כבר ויתרה על בקעת הירדן. אולם שרנסקי הוסיף כי לדעתו יש לתת לפלסטינים שליטה מוניציפלית על שכונות ערביות במזרח ירושלים.

מחדשות ערוץ 2 נמסר כי שרנסקי עדיין לא מאיים בפרישה אם ההסכם יאושר, אך הערב, בכינוס של ישראל בעליה, אמר כי מבחינתו, ההסכם הוא נקודת מפנה.

שרנסקי טוען כי ישראל מוותרת על הגדרת המעמד הסופי של ירושלים, ועל בקעת הירדן וצפון ים המלח ומתכננת לפנות לפחות 40000 מתנחלים.

עוד מוסיף שר הפנים כי הרשות הפלסטנית תוכל להכניס לשטחה כל אדם שתרצה, ונושא זכות השיבה והפליטים לא יקבע באופן סופי. "מתגבש הסכם שלפיו ישראל מתפרקת מכל נכסיה בלי לקבוע את מעמד ירושלים, הפליטים והגבולות", אמר בכינוס המפלגה.

"זה מצב מסוכן והמפלגה שלנו לא תעמוד בחיבוק ידיים. היא תפעל ותעשה הכל כדי למנוע את זה".

מגלי צה"ל נמסר כי השר שרנסקי שלח מכתב דחוף לראש הממשלה, אהוד ברק, ובו הוא דורש כינוס דחוף של הקבינט המדיני-בטחוני, לאחר שלטענתו נודעו לו פרטים מדאיגים על ההסכם הצפוי.

מלשכת ברק נמסר בתגובה כי ראש הממשלה הופתע לשמוע על המכתב מהתקשורת. "העמדות שמובעות במכתב אינן משקפות את ההסכם המתגבש והן רחוקות מהעמדות הישראליות כפי שהן מוצגות במשא ומתן" אמרו בלשכת ברק.

גם השר חיים רמון תוקף את שרנסקי. "לא יכול להיות שהוא יושב בממשלה ותןקף אותה כל הזמן", אמר רמון בראיון לקול ישראל. רמון גם הכחיש את האשמותיו של שרנסקי וטען כי "דבריו חסרי שחר" וכי אין סיכום בין ישראל לפלסטינים על השטח שיוחזר. השר רמון אף רמז כי מקור האשמותיו של שרנסקי מגיע מסביבתו ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by