בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה פגישת ברק וקלינטון בליסבון 

הסתיימה פגישת ברק וקלינטון בליסבון

 
 
חדשות נענע 

השניים דנו בחוסר שביעות הרצון מהתקדמות התהליך בשני הצדדים. דובר הבית הלבן מזהיר מפני פיתוח ציפיות מסבב השיחות הנוכחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אהוד ברק, סיים את פגישתו עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון, בליסבון בירת פורטוגל, והוא בדרכו חזרה לישראל.

ברק וקלינטון דנו בעיקר על ההתפתחויות בתהליך השלום עם הפלסטינים ועל השלכותיה של הנסיגה הישראלית מדרום לבנון. קלינטון אמר אמש כי הנסיגה מלבנון הופכת את השלמת יישום הסכם אוסלו לדחופה יותר, וקרא להאיץ את תהליך השלום עם הפלסטינים.

מסי.אן.אן נמסר שגורמים בבית הלבן אומרים שהשיחות הנוכחיות חיוניות כדי להעריך האם ההתפתחויות האחרונות במזרח התיכון יביאו לפריצת דרך בתהליך השלום. עם זאת, דובר הבית הלבן, ג`ון לוקהרט, הזהיר מפני פיתוח ציפיות מוגזמות.

ברק מתריע בפני קלינטון על מה שהוא מכנה "הסחבת הפלסטינית" במשא ומתן לקראת הסכמי הקבע. לטענתו, בדרך זו מקוים הפלסטינים לסחוט ויתורים נוספים. עוד אמר ברק, כי בתקופת שלטונו פונו התנחלויות, וכי הוא לא בנה התנחלויות חדשות. הבניה בשטחים, הוסיף, היא תוצאה של החלטות השלטון הקודם.

מקור בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר שהפלסטינים דוחים שיחות עם ישראל, ונמנעים מלדון בושאים הקשים.

ואילו הפלסטינים, מצדם, מדברים על "הסחבת הישראלית". נביל אבו רדיין, אחד מעוזריו הבכירים של ערפאת, ציין את חוסר שביעות רצונו של יו"ר הרשות הפלסטינית מהתקדמות תהליך השלום, ומהצעותיה של ישראל בשיחות הקודמות. סאיב עריקת אמר שרק התערבותו האישית של קלינטון יכולה להציל את השיחות.

מגלי צה"ל נמסר שגורמים מדיניים הביעו חשש כי אירועי יום ירושלים, שמתכנן מחר הליכוד, עלולים לגרום להתלקחות מחודשת של המהומות בשטחים.

בסיום הפגישה הודיע קלינטון כי הוא שולח את שרת החוץ, מדלן אולברייט, כדי שתיפגש עם ראש הממשלה ועם ראש הרשות הפלסטינית בניסיון לחלץ את המו``מ התקוע.

ברק נמצא כעת בדרכו לישראל והוא צפוי להשתתף באחד מטקסי "יום ירושלים" החל היום.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by