בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוסנט רוכשת את כרומטיס בעיסקת מניות בשווי 4.5 מיליארד דולר 

לוסנט רוכשת את כרומטיס בעיסקת מניות בשווי 4.5 מיליארד דולר

 
 
חדשות ביזנס פורטל

עסקת הענק הגדולה ביותר בהיי טק הישראלי היא סופית עכשיו: לוסנט תרכוש את כרומטיס הישראלית בעיסקת מניות בשווי של 4.5 מיליארד דולר. היקף העסקה שובר את השיא הקודם של די.אס.פי.סי שנרכשה על ידי אינטל ב-1.6 מיליארד דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית ציוד התקשורת הגדולה בעולם לוסנט אישרה אתמול (רביעי) רשמית היא היא רוכשת את חברת כרומטיס הישראלית תמורת 4.5 מיליארד דולר. היקף העיסקה נמוך בכמיליארד דולר מהסכום שהוערך בתחילת השבוע על ידי סוכניות הידיעות שדיווחו על המגעים המקדמים לביצוע העיסקה. היקף העיסקה שובר את השיא הקודם של רכישת חברה ישראלית על ידי חברה זרה, שהיה שייך לדי.אס.פי.סי שנרכשה על ידי אינטל תמורת 1.6 מיליארד דולר.

על פי ההערכות תושלם העיסקה עד ל-30 ביוני 2000, תוך שלוסנט מודיעה כי העיסקה תקטין מתחזית הרווח שלה לשנים 2000 ו-2001. אחזקותיה הנוכחיות של לוסנט בכרומטיס עומדות על %7 ועל פי העיסקה שנחתמה היא תרכוש את יתרת %93 תמורת 78 מיליון מניות במחיר של 58.1 דולר למניה. על פי הודעת הבחרה תמוזג כרומטיס בחטיבת הרשתות האופטיות של לוסנט.

כרומטיס נוסדה בשנת 97 על ידי אורני פטרושקה וד"ר רפי גידרון והשנים מכהנים כמנהלי החברה. החברה פועלת כחברה ישראלית בתחום המו"פ שממוקם פתח תקוה. תחום עיסוקה של החברה הוא פיתוח מערכות אופטיות לרשתות תקשורת עירוניות. ללוסנט זו הרכשיה הישראלית השניה אחרי שרכשה את לננט לפני כשנתיים תמורת 120 מיליון דולר.

כרומטיס גייסה עד כה כ-55 מיליון דולר בהנפקות פרטיות להן היו שותפות שורה של קרנות הון סיכון כמו קרן אקליפטוס, ג`רוזלם פרטנרס וקרנות סורוס. כל המשקיעים אמורים לרשום רווחי הון אדירים כתוצאה ממכירת כרומטיס. שני המייסדים, פטרושקה וגידרון, המחזיקים %30 מהון כרומטיס אמורים לקבל כ-700 מיליון דולר כל אחד.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by