בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיכום יום ירושלים: קטטות בין פעילי ימין לצעירים פלסטינים 

סיכום יום ירושלים: קטטות בין פעילי ימין לצעירים פלסטינים

 
 
חדשות נענע 

שתי קטטות אלימות פרצו בין פעילי ימין שטיילו במזרח ירושלים לבין ערבים תושבי המקום. אולמרט הודיע על הקמת שכונה יהודית באבו-דיס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שתי קטטות פרצו היום בירושלים בין פעילי ימין לבין צעירים פלסטינים במזרח העיר. פעילי הימין טיילו היום במזרח ירושלים במסגרת מה שהם מכנים "הפגנת נוכחות יהודית" במזרח העיר. קטטה אחת פרצה בין אנשי תנועת "נאמני הר הבית" לבין צעירים פלסטינים ליד בניין "האוריינט האוס" במזרח העיר.

הקטטה פרצה כאשר צעירים פלסטינים הניפו דגלי אש"ף על גג בניין ה-"האוריינט האוס" וקראו קריאות גנאי לעבר פעילי הימין. בגלי צה"ל נמסר כי הצעירים הפלסטינים גם קראו קריאות בשבח תנועת החיזבאללה לעבר אנשי "נאמני הר הבית". כוח משטרה שהיום במקום מנע מהעימות להפוך לאלים ולא נמסר על נפגעים.

קטטה שנייה פרצה בסימטאות העיר העתיקה בין פעילים לשעבר של תנועת כ"ך לבין צעירים ערבים. במקום החלו חילופי מהלומות ומשטרת ירושלים שהוזעקה למקום, הרגיעה את הרוחות.

המשטרה עצרה את אחד מפעילי הימין, צעיר יהודי ואיש תנועת כ"ך לשעבר, לחקירה בחשד להתפרעות. מהמשטרה נמסר כי גם בקטטה זו לא היו פצועים או נפגעים.

בשעות אחר הצהריים ייחסמו צירים ראשיים בעיר הבירה בשל צעדת ירושלים. המשטרה ממליצה לנוסעים בעיר להשתמש בדרך בגין כדי לחצות את העיר.

ראש עירית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר בטקס "יום ירושלים" בשכונה הנבנית בדרום העיר, הר חומה, כי "כשם שאמרו שלא יבנו בהר חומה ובנו וכשם שאמרו שלא יבנו בראס אל עמוד ובנו, כך תיבנה שכונה יהודית באבו-דיס". אולמרט הוסיף כי השכונה היהודית שתיבנה באבו-דיס תוקף גדר כדי להפריד בינה לבין התושבים הערבים המתגוררים בשכונה.

בהר הרצל בירושלים התקיים אחר הצהריים טקס זיכרון ללוחמי צה"ל שנפלו במערכה על שחרור העיר ירושלים. בטקס השתתפו יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ראש עירית ירושלים, אהוד אולמרט\ הרבנים הראשיים ואישי ציבור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by