בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: ההסכם בין ישראל לפלסטינים 'בטווח ראיה' 

קלינטון: ההסכם בין ישראל לפלסטינים 'בטווח ראיה'

 
 
חדשות נענע 

קלינטון הוסיף ואמר כי לאחר הנסיגה מלבנון יש סיכוי לחידוש המו"מ עם סוריה. אולברייט תגיע בשבוע הבא כדי לסגור את הפערים בין ישראל לרשות הפלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, השמיע אתמול (חמישי) אחר הצהרים הערכה אופטימית לגבי הסיכויים להסכמה בין ישראל והרשות הפלסטינית במסגרת המשא ומתן להסדר הקבע. קלינטון אמר כי ההסכם "בטווח ראייה", כלומר ההסכם קרוב אך עדיין נותרו מספר נושאים השנויים במחלוקת.

קלינטון הוסיף ואמר כי לאחר הנסיגה מלבנון יש סיכוי לחידוש המו"מ עם סוריה. הוא העריך כי הנסיגה מלבנון משנה את תמונת המצב באזור.

קלינטון אמר את הדברים בסיום פגישתו בת השעתיים עם ראש הממשלה, אהוד ברק, בליסבון, בירת פורטוגל והוסיף כי בכוונתו להיפגש גם עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בוושינגטון. "שני המנהיגים יודעים כי עליהם לעשות מאמץ מיוחד אם ברצונם להגיע להסכם מסגרת", אמר קלינטון לעיתונאים, "זו משימה קשה. אם היתה זו משימה קלה מישהו היה עושה זאת מזמן".

בכוונת קלינטון לשים את כל כובד משקלו על מנת להגיע להסכם עד חודש ספטמבר. אולם גם קלינטון יודע כי נושאים כמו עתיד ירושלים, פינוי ההתנחלויות, הגבולות ועתידם של כארבעה מיליון פליטים פלסטינים הרוצים לממש את מה שהם מכנים "זכות השיבה".

להערכת הגורמים המעורבים בניהול המשא ומתן, החודשיים הקרובים הינם קריטיים משום שאחר-כך מתקיימים הבחירות לנשיאות בארצות הברית והמערכת הפוליטית שם לא תהיה פנויה להתעסק בנושא הישראלי-פלסטיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by