בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
א-שארע: ניתן לפתור המחלוקת על מי הכנרת בדרכים יצירתיות 

א-שארע: ניתן לפתור המחלוקת על מי הכנרת בדרכים יצירתיות

 
 
חדשות נענע 

שר החוץ הסורי אמר כי הוא מבין את הצורך של ישראל במי הכינרת. מתחזקות הערכות כי המשא ומתן בין ישראל וסוריה יתחדש בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ של סוריה, פארוק א-שארע, אמר כי הוא מבין את הצורך של ישראל בגישה למי הכינרת וכי ניתן לפתור את המחלוקת באמצעות רעיונות יצירתיים. מקול ישראל נמסר כי א-שארע אמר את הדברים לשר המדינה לענייני חוץ של בריטניה, פיטר היין, שביקר לאחרונה בדמשק.

היום (שישי) בצהרים אמר ראש הממשלה, אהוד ברק, כי הדלת לשלום עם סוריה לא נסגרה לגמרי וכי ישראל מכבדת את ריבונותה וכבודה של סוריה.

בפגישתם של קלינטון וברק אתמול (חמישי) בליסבון העריך קלינטון כי הנסיגה של ישראל מלבנון הגדילה את הסיכוי לחידוש המשא ומתן בין ישראל לסוריה. באחרונה העבירה סוריה מסרים לדיפלומטיים מערביים כי סוריה מעוניינת בחידוש המשא ומתן עם ישראל, אף שלא ויתרה על דרישתה לנסיגה מלאה לקוי ה-4 ביוני 1967.

גורמים מדיניים בירושלים מעריכים כי הסורים עשויים לחדש את השיחות עם ישראל לאחר כינוס מפלגת הבעת` באמצע החודש, עם התחזקות מעמדו של בשאר אסד.

חיזוק להערכות אלו נתן אתמול שר החוץ, דוד לוי. "ייתכן שתהייה התפתחות חיובית עם הסורים", אמר לוי בפגישה עם שגריר מצרים בישראל. הבוקר אמר השר בינימין בן אליעזר כי הוא שומע צלילים חדשים וחיוביים מדמשק, לאחר הנסיגה מלבנון, אך הוא אינו יודע אם איתותים אלו יובילו לחידוש המשא ומתן. בן אליעזר הוסיף כי נסיון העבר עם אסד מחייב גישה זהירה.

מגלי צה"ל נמסר כי ועד ישובי רמת הגולן מתכוון לחדש את המאבק הציבורי נגד נסיגה מהגולן בעקבות ההערכות הנשיא קלינטון בפגישתו עם ברק כי יש סיכויים לחידוש המשא ומתן עם סוריה. הועד פרסם הודעה ולפיה על ברק להבין כי הוא לא יצליח לשכנע את הציבור לתמוך בנסיגה מהגולן, לאחר שהציבור לא שוכנע לתמוך בנסיגה כזו גם כאשר הדבר נכרך בנסיגה מדרום לבנון.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by