בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
הקלטות מדיוני הוועדות לדיור לאומי: "זה רק מראית עין, לא יהיה דיור בר השגה" 

הקלטות מדיוני הוועדות לדיור לאומי: "זה רק מראית עין, לא יהיה דיור בר השגה"

 
בארץ |
 

ראש הממשלה נתניהו אמנם הסמיך את הוועדות לפעול באופן מזורז כדי להביא לבניית דיור בר השגה, אך בפועל מחירי הדירות בשנה האחרונה דוו אעלו. הסיבה? מלכתחילה דובר ברפורמה בעייתית ולא מספיק מחייבת שאפילו חברי הוועדות בעצמם לא האמינו בה ואף טענו בדיונים כי אין אפשרות לדיור במחיר שפוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(13:50 דקות)

 
 

לאחרונה מלאו שנתיים להעברת רפורמת הווד"לים בכנסת, או כמו שכינה אותה דאז ראש הממשלה בנימין נתניהו "הסופר טנקר של הדיור". אז נכון שהרפורמה הייתה אמורה להגדיל את היצע הדירות באופן משמעותי, ולהוריד את המחירים באופן מהותי. האם כך קרה? ממש לא.

 

וד"לים הם למעשה ועדות לדיור לאומי שהיו אמורות לפעול באופן מזורז כדי לאפשר תהליך בנייה שיכלול כמה שפחות בירוקרטיה. בסמכות הוועדות היה לייעד דירות להשכרה במחירים נמוכים, לאשר לבניית דירות קטנות של 80 מטרים במחירים שפויים וקביעת קריטריונים לרוכשים ושוכרים שיקבלו דירות מוזלות.

 

הדבר הבעייתי ברפורמה, שהיא לא כללה מחוייבות ברורה של הוועדות לעשות כך ועל פי הניסוח היא רק "צריכה ויכולה" לפעול באופן שיאפשר דיור במחירים נמוכים יותר, או במילים אחרות -  דיור בר השגה. הבעיה הזו אכן פגעה בתפקוד הוועדות שלא הצליחו להשיג את מטרת הרפורמה. כראייה, נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מלמדים כי מחירי הדירות בשנה האחרונה המשיכו לעלות.

 

הקלטות מדיוני הוועדות, מוכיחות כי אפילו חלק מהחברים בוועדות לא האמינו כי ניתן להגיע למצב של דיור בר השגה. "זה בינוי יקר, נתוני הפתיחה יקרים בלי קשר לגודל הדירה, ולכן השכונה תהיה יקרה. זה דיור בר השגה למראית עין", הסבירה נציגת משרד השיכון, אסתי כהן ליס. דברים דומים אמר גם נציג משרד האנרגיה בוועדות, עמוס סולמון.

 

תגובת משרד הפנים: "החוק איננו מחייב את הקמתן של יחידות דיור להשכרה או דיור בהישג יד במסגרת תכנית ודל אלא מעניק לוועדה כלים לאשר הקמת יחידות דיור מגוון. מוסדות התכנון מקדמים תכניות רבות תוך יצירת היצע יחידות דיור מגוון אשר ייתן מענה לצרכי האוכלוסיות השונות המתגוררות בעיר".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by